U13 | Vransko – Šentjur (5:0)

Na sončno soboto, 3.4.2016, smo s selekcijo U13 odigrali prvo prvenstveno tekmo, v spomladanskem delu. Na domačem terenu smo gostili ekipo iz Šentjurja. Začetek naših je bil silovit, tako da smo vodstvo dočakali že po prvi minuti, ko je iz razdalje zadel Gašper Černe. Našim je ta zadetek dal zagona in nadaljevali so v silovitem tempu. Vseskozi so bili boljši nasprotnik, kar se je znova pokazalo v 14-ti minuti, ko je Žiga Drofenik odlično, z glavo matiral gostujočega vratarja ter povišal prednost na 2:0. V drugem delu prvega polčasa smo gostom dopustili nekaj strelov iz razdalje, ki pa jih je naš vratar, Samo Bajde, ubranil brez večjih težav. Sledila je 29-ta minuta, ko je Pascal Mojzeš izvedel prepričljivo solo akcijo in pobegnil celotni obrambi Šentjurja ter lepo podal na drugo stran, kjer je Žiga Drofenik brez večjih težav zabil v prazno mrežo in postavil rezultat polčasa. Vransko je tako ob polčasu vodilo s 3:0.

Na začetku drugega polčasa so naši spet pritisnili in v 32-ti minuti so izvedli čudovito akcijo, katero je z zadetkom kronal Miha Košir. Po vodstvu s 4:0 se je igra umirila in naši so brez težav nadzirali dogajanje na igrišču. Proti koncu tekme je znova sledil manjši pritisk na gostujoča vrata in v 59-ti minuti je kapetan, David Beršnjak, z njegovim drugim zadetkov v prvenstvu postavil končni izid 5:0. To je bila do sedaj najboljša predstava naših igralcev, kar pove, da je bilo delo med zimskim odmorom učinkovito. Upamo, da bomo takšno igro uspeli prenesti tudi na naslednji krog, ko igramo na Ljubnem ob Savinji, kajti ekipa Ljubnega je naš najbližji zasledovalec v boju za prvo mesto.