U13 | Vransko – Žalec (3:2)

20.9.2015
Naša ekipa U13 je na Vranskem pričakala ekipo iz Žalca, s katero so se že spopadli v pripravljalnem delu. Takrat so gostje gladko slavili tako da lahko rečemo, da jim je pred tekmo pripadala vloga favorita. Tu lahko verjetno iščemo razlog za zelo boječ štart v tekmo z naše strani. Gostje so od začetka delovali zelo prepričljivo in si že v 7. minuti priigrali prednost. Naši fantje so v tej situaciji odreagirali zelo zrelo in umirili igro. Počasi so prevzemali pobudo na igrišču in svojo premoč kronali v 21. minuti ko je naš kapetan Gašper Černe iz strani poslal ostro podajo katero pa so v lasten gol preusmerili kar gostje sami. Ta gol je našim fantom dal krila in v 23. minuti je Aleš Kristjan s prefinjenim lobom matiral gostujočega vratarja. Fantje so še naprej vršili pritisk na goste in v 28. minuti je Lovro Praprotnik odlično predstavo kronal še z zadetkom in naše popeljal v vodstvo 3:1. Takšen je bil tudi rezultat po polčasu. V drugem delu so naši fantje igrali disciplinirano v obrambi in poskušali obdržati vodstvo. V 46. minuti so gostje izkoristili zmedo v našem kazenskem prostoru in poskrbeli za napeto končnico. K sreči so naši fantje ohranili trezne glave in tekmo uspešno pripeljali do konca. To je bila pomembna zmaga za samozavest fantov in dekleta. Nove točke bomo v nedeljo 27.9.2015 iskali pri Vojniku.